Tajemný projekt Aurora odhalen. ISS už nebude jediná, lidstvo postaví vesmírnou megastavbu pro turisty

Chtěli byste zažít východ slunce šestnáctkrát denně? Vznášet se v beztížném stavu? Být jedním z mála lidí, kteří spatří naši planetu z vesmíru? Ve čtvrtek na konferenci Space 2.0 prohlásil šéf firmy Orion Span Frank Bunger, že již do čtyř let by to neměl být pouhý sen.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Projekt Aurora

 Vesmírná stanice Aurora by se na oběžnou dráhu Země měla dostat v roce 2022. Stálou posádku by měli tvořit dva profesionální astronauté. Čtyři místa by měla být vyhrazena pro hosty. Pobyty na oběžné dráze by podle CNN měly trvat 12 dnů.

Vesmírná dovolená i s dopravou by měla vyjít na 9,5 milionů dolarů. Podmínkou také je odpovídající psychická a fyzická kondice. Zájemce musí být schopen projít tříměsíčním předletovým výcvikem. Stanice se pak bude pohybovat na nízké orbitální dráze ve výšce 200 kilometrů nad zemí. Doba obletu planety bude 90 minut.  

Jako podotýká Bunger, bude se jednat o naprosto komplexní a unikátní zážitek. „Naším plánem je otevřít vesmír pro všechny. Po vypuštění naší stanice se rozjede nové podnikání. Do vesmíru se bude poté cestovat rychleji, levněji a dostupněji než kdy předtím.“  Ve vesmírném hotelu budou pro jeho návštěvníky připravena i unikátní zábava.

img-responsive

Projekt Aurora | foto: Orion Span

Podle zástupců Orion Spanu si například hosté budou moci v beztížném stavu vyzkoušet různé vědecké experimenty nebo vypěstovat vlastní stravu. Tu si poté budou moci jako suvenýr vzít domů. K dispozici bude i videospojení s planetou Zemí, aby se návštěvníci kosmického hotelu mohli spojit s méně šťastnými pozemšťany. Samozřejmostí bude vysokorychlostní internet. Po návratu na zem, bude čekat na soukromé kosmonauty aranžované hrdinské přivítání.      

Projekt stanice Aurora ovšem není jediný. Firma Axiom, vedená bývalými manažery mezinárodní vesmírné stanice ISS, slibuje svůj vlastní kosmický hotel vybudovat do roku 2024. Mezitím se Axiom pokouší dohodnout s vedením ISS na možnosti vyslat na ni komerční kosmonauty. Nejdále je zatím se svým projektem firma Virgin Galactic miliardáře Richarda Brensona.  Její orbitální raketoplán SpaceShipOne, který by měl zájemce vynést do výšky přes 100 kilometrů.

Zde by si cestující měli užít asi 8 minut beztíže. Cena by měla být kolem 200 000 dolarů a letenky jsou k dispozici i České republice. Projekt však nabral díky mnoha technickým potížím a havárii prototypu v roce 2014 značný skluz.   První komerční lety se měli konat již roku 2011. Dnes firma, která již prodává na lety místenky (jedním ze zájemců, který si ji pořídil, byl před nedávnem zesnulý fyzik Stephen Hawking), žádná data spuštění komerčního provozu neuvádí.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sovětská armáda, jak ji neznáte: Unikátní vozidla, kterým se nejde nesmát

18.07.2018 22:51 Aktualizováno Ruská armáda patří v současné době k jedné z nejlepších na světě. Nejinak tomu i v dobách…

Jak by dopadla tanková bitva nacistů s Američany?

18.07.2018 12:16 Aktualizováno Washington, D. C. - Jistě se mnozí z vás ptají, jak by vypadal svět, kdyby se Adolfu Hitlerovi…

Proč lidé za posledních 45 let nepřistáli na Měsíci? Astronauti konečně…

16.07.2018 22:14 Aktualizováno Přistání 12 lidí na Měsíci je nejen největší úspěch amerického Národního úřadu pro letectví a…

Bitva, o které se dnes už nemluví. Jak naše armáda dokázala porazit…

16.07.2018 22:14 Aktualizováno Historie je plná válek, konfliktů a střetů. Stejně tak je ale bohatá na překvapivá vítězství, a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama