NASA zveřejnila strhující video. Jak vypadá vesmírná mlhovina?

Národní úřad pro letectví a kosmonautiku NASA zveřejnil záběry vesmírné mlhoviny, kterou si mohla prohlédnout i veřejnost. Podle zprávy NASA se jedná o bizarní směs zanikajících a nově se rodících planet, planetek a jiných vesmírných těles. Informoval o tom server Huffingtonpost.com.

Přidejte svůj názor 1 komentář

vesmir

Upřímně, komu z nás se někdy nezachtělo podívat se do samého centra Mléčné dráhy, v souhvězdí Střelce, kde se rodí nové hvězdy? Díky nové technice NASA se nám to však může podařit. Teleskop Hubble Space, který se teď momentálně nachází na oběžné dráze Země, je například schopen pořídit strhující snímky a videa známé mlhoviny Lagoon.

Jedno z videí například ukazuje vzdálené srdce masivní a barevné mlhoviny, kterou NASA prohlašuje za směsici zanikajících a nově se rodících planet, planetek a vesmírných těles, vzdálených 4000 světelných let od Země.

zdroj: YouTube

Zde se nachází masivní a poměrně mladá hvězda (milion let stará Hershel 36) a 200 tisíckrát jasnější a osmkrát teplejší, než naše Slunce. Ultrafialové záření a větry na ní vytvářejí přímo fantastickou krajinu různých plynných útvarů. NASA dokonce zveřejnila i záběry v infračervené verzi, které se na tyto útvary více zaměřila.

Teleskop Hubble byl prvně uveden do provozu 24. dubna 1990 na palubě amerického raketoplánu Discovery v rámci společného projektu NASA a Evropské kosmické agentury. Jednou za rok pak Hubble ukazuje nové záznamy z různých vzdálených míst ve vesmírném prostoru.

Hubble je podle NASA a Evropské kosmické agentury jedním z nejlepších vynálezů v oblasti kosmonautiky, který přepisuje takříkajíc dějiny. Za posledních 28 let jeho používání překonal veškerá očekávání a astronomové na celém světě si ho nemohou vynachválit. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruští kosmonauti vystoupili z ISS, pátrají po mimozemských bakteriích

15.08.2018 19:46 Oběžná dráha - Ruští kosmonauti Oleg Artěmjev a Sergej Prokopjev dnes vyšli z Mezinárodní vesmírné…

Nejtajnější a nejúčinnější zbraň Američanů? Sovětům se ji podařilo dvakrát…

14.08.2018 15:36 Špionáž je obor lidské činnosti, která je obestřena největšími mýty a oparem tajemství. Vedle…

Děsivé tajemství ukryté pod hladinou moře? Podivné události na ponorce…

13.08.2018 16:52 Aktualizováno Ponorky patří k nejvíce fascinujícím lidským technickým výtvorům. Jejich ztráta vždy vyvolá mezi…

VIDEO: Unikátní mise začíná, sonda letí ke Slunci. Obal ji chrání před…

12.08.2018 11:50 Aktualizováno Mys Canaveral - Z floridského mysu Canaveral dnes úspěšně odstartovala raketa se sondou Parker…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama