Apple dnes představil očekávanou třetí generaci iPhonu

Třetí generace iPhonu se jmenuje 3GS a místo převratných novinek přináší postupnou evoluci osvědčených řešení. Konečně se dočkáme lepšího foťáku a podpory MMS.

Přidejte svůj názor

Tajemné písmeno S na konci značí Speed, což v angličině znamená rychlost. iPhone 3GS má svého staršího bratříčka překonat především v rychlosti, systém se má hýbat až dvojnásobnou rychlostí oproti současnému.

Může za to vypiplaný software Mac OS X a pravděpodobně i hardwarová úprava. Vylepšená verze Mac OS bude za deset dolarů k dispozici majitelům iPodu Touch, zdarma jej budou moci nainstalovat uživatelé starších iPhonů.

Apple byl u svého iPhonu kritizován především za absenci některých funkcí, především šlo o zasílání MMS a natáčení videa. Inovovaný iPhone vše dorovnává tak, aby se Apple nemusel cítit ohrožen novinkami například od Palmu.

Nový iPhone od staršího asi nikdo na první pohled nerozezná, design je stejný a stejné zůstaly i rozměry.

Konečně pěkně fotí

Kritika, která se na iPhony snášela kvůli nekvalitnímu foťáku, by měla být taktéž odložena do pozadí. Foťák konečně ostří a bod ostření si dokonce může uživatel zvolit sám, stačí na náhledu dotykem na displej vybrat bod, na který se ostří.

K fotce se dá přiřadit GPS souřadnice místa, kde byla vyfocena. Ostatně GPS čip je stále součástí hardwaru telefonu. Čip se nezmění, software sice zatím také ne, ale již brzy bychom se mohli konečně dočkat - na trhu by se mohla objevit první turn-by-turn navigace, tedy klasická navigace říkající kam má řidič zatočit.

S foťákem se pojí i video. To je nyní možné natáčet v dostatečném rozlišení VGA a třiceti snímcích za sekundu.

Hurá, čeština

Pro nás je jistě velmi důležité, že iPhone konečně bude umět mluvit česky. A to doslova i do písmene - totiž jak v menu, tak při novém hlasovém ovládání. To lze využít například u hudby.

Z dalších inovací jmenujme vylepšené funkce pro slabozraké, tedy kontrastní bílé písmo na černém podkladu, nebo funkci lupy.

Apple iPhone 3GS je tak velmi důkladnou předělávkou současného iPhonu 3G. Zůstává výborný multidotykový displej s polohovým senzorem, což je kombinace prvků, která telefonu vynesla tolik příznivců.

Na český trh novinka dorazí 9. července. Cena zatím není známá, nicméně v USA se bude prodávat za 199 dolarů u 16 GB verze a o sto dolarů více bude stát model s dvojnásobnou pamětí. V prodeji zůstane i současný iPhone 3G - s pamětí 8GB za 99 dolarů. Všechny ceny jsou však dotované.

Témata: iphone
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak poznáte, že jste závislí na mobilu? Zkuste si tento jednoduchý test

24.06.2018 16:10 Londýn - Mobilní telefon se stává nejlepším přítelem každého z nás. Noc co noc vedle něj usínáme,…

Česká družice VZLUSAT-1 zaskočila vědce. Posílá data, fungovat už přitom…

20.06.2018 18:24 Praha - Česká nanodružice VZLUSAT-1 do kosmu zamířila loni 23. června a stále funguje. Původní…

Jak zjistit, kdy umřeme? Vědci umí předpovědět smrt

20.06.2018 12:14 Aktualizováno Kalifornie - Společnost Google využívá své technologie v různých oblastí, jednou z nich teď bude…

Prachové bouře na Marsu? Nebezpečné jsou i pro lidi, varuje NASA

20.06.2018 09:30 Mys Canaveral - Kvůli silné prachové bouři na Marsu se odmlčelo vozítko Opportunity, NASA nicméně…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama