Konec lenošení! Tyranský budík vás z postele vyžene natotata

Londýn – Pokud si ráno rádi pospíte, nechce se vám z postele a spoléháte na to, že jednoduše zamáčknete budík a je od toho „otravy“ klid, pak pro vás máme špatnou zprávu. Na světě je totiž chodící budík „Clocky“, píše Daily Mail.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Na druhou stranu by ovšem toto chytré zařízení mohlo být spásou pro ty z nás, kteří ustavičně zaspávají a mají pak malér v práci či ve škole. Chodící budík totiž donutí svého majitele nakonec z postele vylézt. Jakmile se budík ráno spustí, seskočí z vašeho nočního stolku, vytáhne kolečka a začne si to štrádovat pěkně na druhý konec místnosti. Pochopitelně za stálého zvonění. Budík taky něco vydrží. Zvládne pád (skok) až z jednoho metru.

Budík vynalezl jeden z doktorandů, který měl problém se vstáváním a často chodil na přednášky pozdě. Ke svému objevu říká: „Robot Clocky nedá pokoj, nepřestane utíkat, dokud ho nechytnete a alarm nevypnete." Manažer prodeje k výrobku poznamenává: „Pokud budík necháte pobíhat po místnosti, nakonec si vždycky nějak najde cestu pod vaši postel. Clockyho musíte nejdříve vystopovat, abyste ho mohli vypnout."

Věcička vyjde v přepočtu na 1200 korun. Ale nebojte se, zase takový tyran to není. Jeden šlofík navíc vám poránu dopřeje a buzení můžete oddálit. Do akce se ovšem pustí hned při druhém pokusu. Pak už musíte z postele ven.

Témata: spánek | Roboti
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká družice VZLUSAT-1 zaskočila vědce. Posílá data, fungovat už přitom…

20.06.2018 18:24 Praha - Česká nanodružice VZLUSAT-1 do kosmu zamířila loni 23. června a stále funguje. Původní…

Jak zjistit, kdy umřeme? Vědci umí předpovědět smrt

20.06.2018 12:14 Aktualizováno Kalifornie - Společnost Google využívá své technologie v různých oblastí, jednou z nich teď bude…

Prachové bouře na Marsu? Nebezpečné jsou i pro lidi, varuje NASA

20.06.2018 09:30 Mys Canaveral - Kvůli silné prachové bouři na Marsu se odmlčelo vozítko Opportunity, NASA nicméně…

UFO nebo tajná zbraň? Amerika je na nohou kvůli těmto meteorologickým…

19.06.2018 16:56 Washington - V neděli 10. června pořídily meteorologické kamery záhadné záběry. Objevilo se na nich…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama