Konec pedofilů? Švédové vyvíjí nový lék

Stockholm – Vědci varují, že sexuální fantazie o dětech a nezletilých mezi dospělými celkem běžné, ale většina z nich je ignoruje, nebo by se podle nich nezachoval. Server Voice of America nyní upozornil, že se tým švédských vědců snaží vyvinout lék, který by dopady pedofilie zmírnil.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační fotografie

Stefan Arver z Centra andrologie a sexuální medicíny uvádí, že jde odhadem až o 5 % dospělé populace. Jak server vysvětluje, v některých případech pedofilie byla použita mechanická nebo chemická kastrace, ale tato metoda má velkou řadu odpůrců.

Vědci ze švédského Institutu Karolinska, který patří mezi největší evropské lékařské univerzity, nyní testují účinky léku na rakovinu prostaty, u kterého doufají, že by mohl pomoci mužům, kteří mají sexuální představy o dětech, snížit nutkání se podle nich chovat.

Psychiatr Christoffer Rahm z Institutu vysvětluje, že cílem je vytvořit léčebný program pro muže trpící pedofilií, který by byl snesitelný a přijatelný a který by pomohl předejít zneužíváním dětí.

Institut proto nyní spolupracuje se švédskou tísňovou linkou, která pomáhá lidem s nechtěnou sexualitou. Dobrovolníci nyní podstupují tuto léčbu, která je podle vědců z předběžných výsledků velmi slibná.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci zjistili, co s lidmi dělají vztahy. Tohle ale nečekali ani v…

21.07.2018 06:05 Žijete v dlouhodobě mizerném manželství, či třeba jenom vztahu, z něhož nechcete odejít, ať už…

Lobotomie: Drastický zákrok měnil lidi v chodící mrtvoly. Zmrzačení…

20.07.2018 22:18 Aktualizováno Rok 1941. Psychiatrická oddělení po celých Spojených státech praskají ve švech. Ze 160 milionů…

Drahé kovy jsou bezcenné? Vědci přepisují učebnice, v podzemí našli něco,…

20.07.2018 22:18 Aktualizováno Cambridge - Máte na prstýnku na ruce diamant a myslíte si o něm, že je vzácný a drahý? Donedávna…

Tajemství důchodců odhaleno? Vědci rozluštili jejich "superschopnost"

20.07.2018 19:39 Aktualizováno Říká se, že za nedostatek spánku dnes mohou technologie a smarphony – ještě v posteli se často…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama