Počítačové hry v práci? Vědci to doporučují

Cítíte se v práci ve stresu? Zkuste šéfovi navrhnout, že by vám měl dávat přestávky na hraní videoher. Pokud se bude bránit, řekněte mu, že to radí vědci. A vymýšlet si nebudete.

Přidejte svůj názor

PC hry v práci? Proč ne

Podle vědců je prý mnohem lepší zahrát si o pauze videohru, než kdybyste se odstřihli od technologie a zkoušeli klasické relaxační činnosti. Toto jim prý potvrzují výsledky jejich nové studie.

Věci využili úkol na počítači, který měl vyčerpat kognitivní schopnosti účastníků. Ti pak dostali pět minut na to, aby si odpočinuli. K odpočinku byli rozdělení do tří skupin. První skupinka seděla bez telefonu či počítače a odpočívala.

Druhá skupina se účastnila relaxační aktivity pod vedením odborníka. Zbytek účastníků si hrál videohru s názvem Sushi Cat. V průběhu experimentu vědci testovali jejich stresové hodnoty a celkovou náladu, měřili také jejich kognitivní výkony.

Podle výsledků studie se ti, kteří nehráli hru, cítili méně soustředění a kvůli tomu se také cítili ve stresu. Lidé, kteří relaxovali, se cítili méně ve stresu, než ti bez činnosti. Ovšem pouze ti, kteří hráli hru, se po přestávce cítili odpočinutí a lépe.

Michael Rupp, který se na pokusu podílel, serveru Independent sdělil: „Často se snažíme za den udělat co nejvíce práce, ale možná je efektivnější udělat si trochu času na odpočinek. Lidé by si měli vyhradit čas na zajímavou a příjemnou aktivitu, například videohru, aby se cítili lépe.“

A to je názor vědců. Možná v budoucnu přibude kromě pauzy na oběd ještě pravidelná přestávka na Candy Crush či jinou populární hru.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spíte více než osm hodin denně? Vašemu tělu hrozí katastrofa

17.08.2018 19:33 Aktualizováno Dlouhou dobu se vědci domnívali, že spánek kratší než 6 hodin a delší než 10 hodin lidskému tělu…

Revoluce v potravinářství? Vědci chtějí stříkat čárové kódy na maso

15.08.2018 07:58 Londýn - Čárové kódy by v budoucnu musely být pouze na obalech potravin. Vědci hledají způsob, jak…

Nemocniční dezinfekce jsou k ničemu? Vědci varují před problémy, které…

14.08.2018 15:38 Ten zápach dezinfekce, který se šíří po každé nemocnici, všichni dobře znáte. Možná už ale nevíte,…

"A přece se točí." Jak opravdu to bylo se slavnou větou Galileo Galilea?

14.08.2018 15:33 Aktualizováno Církevní dějiny jsou doprovázeny nejrůznějšími konflikty – ať už šlo o vymezování kompetencí se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama