Největší problém světa? Není to změna klimatu, znečištění ani záplavy, tvrdí herec Harrison Ford

Hollywoodského herce Harrisona Forda známe z celé řady dnes již kultovních filmů, ať už jde o Hvězdné války nebo sérii o Indiana Jonesovi. Zároveň ale patří mezi celebrity, které se angažují v boji za ochranu životního prostředí. A právě proto kritizuje federální vládu za její postoj k některým otázkám – především k vědě.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Harrison Ford

Harrison Ford získal získal před několika dny ocenění od organizace Conservation International, neziskové ekologické skupiny, se kterou už 26 let spolupracuje.

Herec je známým zastáncem ekologické a environmentální ochrany. Při přebírání ceny se proto rozhodl veřejně vyjádřit k aktuálnímu dění a americké administrativě – aniž by přitom přímo zmínil prezidenta Donalda Trumpa.

„V této zemi čelíme bezprecedentnímu okamžiku," varoval Ford. „Dnešní největší hrozba není změna klimatu, ani znečištění, nejsou to záplavy nebo požáry. Největší hrozba je, že v čele důležitých s*aček stojí lidé, kteří nevěří ve vědu.“

Kritizoval ty politiky, kteří dovolili, aby „jejich vlastní politické nebo ekonomické záměry znevažovaly nebo zlehčovaly zdravé vědecké chápání příčin a vlivů lidského tlaku na životní prostředí". Jeho slova cituje magazín Hollywood Reporter.

„Jsem tady dnes večer z jednoho důvodu: hluboce se zajímám o svět přírody. Není to o mně, vůbec to není o mně, je o tom druhém světě, který necháváme za sebou," řekl herec. 

„Pokud nezastavíme ničení přírody, na ničem jiném už nebude záležet. Nezáleží na pracovních místech, na naší ekonomice, nezáleží na naší svobodě a etice, vzdělání a potenciálu našich dětí a ani na prosperitě. Pokud zničíme schopnost zdravého přírodního světa živit lidstvo, na ničem jiném už záležet nebude,“ připomněl.

Ford také tvrdí, že právě jeho aktivita v oblasti životního prostředí je jedna z nejdůležitějších věcí v jeho životě. „Příroda nepotřebuje lidi, to lidé potřebují přírodu,“ zdůraznil.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci jsou na nohou. Objevili zvláštního tvora

25.06.2018 15:23 Peking - Archeologické pozůstatky vědci objevili v Číně. Objevené zvířecí kosti patří do biologické…

Nový šílený trend? Na sociálních sítích koluje neuvěřitelná rada, jak…

25.06.2018 14:18 Lidé jsou schopni sníst a vypít téměř cokoliv. Před nedávnem se po internetu šířila výzva „Tide Pod…

"Černá smrt" kosila Evropu. Proč se Čechám téměř vyhnula?

25.06.2018 07:00 Morové rány si vybíraly milionové oběti na životech po celý středověk. Pro největší morovou…

Zázračná látka, která prodlužuje život? Vědci ji našli, neuvěříte, v čem…

24.06.2018 21:54 Aktualizováno Austin - Říká se, že milování zlepšuje zdraví člověka. Stejně tak i zdravé potraviny. Obojí má ale…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama