Opravdu se plaváním hubne? Podle odborníků to rozhodně neplatí vždy

Plavání je nejen skvělým sportem pro ty, co hubnou, ale i pro všechny, kdo mají sedavé zaměstnání a často je bolí záda. Důležitá je ale pravidelnost a volba správného stylu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Plavání

Například u bolestí za krkem a v bederní páteři není dobré plavat prsa s hlavou vytaženou nad hladinu. Pokud plavete prsa a přitom se ještě bojíte, že si namočíte hlavu, přetěžujete jak bederní, tak krční část páteře.

Jestliže chcete plavat zdravě, musíte plavat styl prsa správně. Vyzkoušejte nejdřív znak. Je jednodušší. Když se vám pobyt v bazénu zalíbí, kupte si plavecké brýle a nacvičte si správnou techniku.

Začněte splýváním. Pohybujte dlaněmi od sebe do polohy rozpaženo a pokračujte obloukem k oblasti břicha, přes prsa a obličej, kde se dlaně zase dotknou. Snažte se „opřít" o vodu, abyste se nadnesli a mohli se nadýchnout vzduchu. Nohy se k tělu přitahují ve chvíli, kdy ruce jsou rozpaženy a začínají se blížit k obličeji. Výdech provádějte do vody v době, kdy jdou paže do vzpažení.

Plavání je vhodné skutečně pro každého. Procvičí celé tělo a zvyšuje kapacitu plic. Nezatěžuje klouby a riziko zranění je minimální. Plavání nabízí výbornou možnost pro posílení srdce, cév a kondice. Aby plavání přispělo k hubnutí, je třeba vydržet 40 minut - a to je náročné.

Na druhou stranu je třeba vyvrátit předsudek, že plavání podporuje ukládání tělesného tuku v podkoží, protože voda je studenější než tělo. To platí opravdu jen pro vrcholové a dálkové plavce, ne pro ty, kdo si jdou zaplavat dvakrát týdně.

Pokud nevydržíte plavat tak dlouho a přitom vám pohyb v bazénu vyhovuje, zkuste cvičení ve vodě. Pro velmi obézní lidi je to podle portálu Health často jediný sport, který mohou provozovat.

Plavání zvyšuje kondici, tvaruje postavu, posiluje zádové svalstvo a zvyšuje kapacitu plic. Během plavání se pravidelně střídá svalové napětí s relaxací, což pozitivně prospívá nejen pohybovému aparátu, ale také srdci, cévám a dýchací soustavě. Voda odlehčuje nosné klouby.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prachová bouře už běsní na celém Marsu, závoj "tau" přesáhl 10. stupeň

21.06.2018 16:10 Mys Canaveral - Prachová bouře na Marsu už zasáhla celou rudou planetu. Nevlídné podmínky před více…

Sebrali vám lékaři krční mandle? Vědci pro vás mají velmi špatné zprávy

21.06.2018 10:43 Melbourne - Vědecké výzkumy v Dánsku zjistily, že odstranění krčních či nosních mandlí nenese žádné…

Rotace Země se zpomaluje. Až se zastaví úplně, vypukne apokalypsa

21.06.2018 06:45 New York - Všechny planety ve vesmíru mají jedno společné. Bez ohledu na svou velikost, povrch a…

Nad Českem prosvištěl další bolid, úlomky mohly zůstat na Karlovarsku

20.06.2018 12:49 Karlovy Vary - Jasný bolid mohli Češi letos pozorovat už potřetí. Na obloze se naposledy objevil v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama