Vědci zjistili, kdy jsou lidé nejsmutnější. V tento jeden den

Každý den máme jinou náladu a nejvíce je to pozorovatelné na lidech, kteří jsou od přírody náladoví. Na naši psychiku působí řada faktorů, které ovlivňují, jak se chováme a jak smýšlíme. V jeden den jsme ale mnohem nešťastnější, než jindy.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

Lidé jsou nejméně šťastní v pondělí. Zjistili to vědci z Vermontské univerzity ve Spojených státech za základě chování uživatelů na sociální síti twitter. O jejich objevu informoval server Quartz.

Pro řadu lidí je to vcelku pochopitelné. Pondělí je prvním dnem po víkendu, který dává tušit, že další víkend bude až za dlouho. Během týdne ale nálada uživatelů twitteru postupně roste a nejlepší je v sobotu.

Podle odborníků za tím ale stojí i další faktory, nejen povinnost jít do práce. Analýza naznačuje, že štěstí má od konce poslední hospodářské recese klesající trend a na tom mají podíl i vnější faktory, například ekonomický růst.

Vědci už dříve zjišťovaly, který kalendářní den je tím nejhorším v roce. Zvítězil 11. prosinec, ale není zcela jasné proč. Nepochybně souvisí v předvánočním stresem a je pravděpodobné, že právě ten vráží klín mezi partnery.

Souvislost může mít i s financemi. Nejeden pár se pohádá kvůli hodnotě dárku nebo kvůli výzdobě či způsobu, jakým budou partneři Vánoce trávit.

Na druhou stranu se nikomu nechce rozcházet během Vánoc, protože je možná tento termín tím posledním rizikovým. Z tabulky, kterou server zveřjenil, totiž vyplývá, že v dalších dnech míra rozchodů rapidně klesá. Během vánočních svátků je pak minimální.

Další nárust partnerských neshod vedoucích až k rozchodům zaznamenáváme až na jaře. V tomto případě ale nesousiví s Vánocemi. Na vině může být snaha o změnu života v souvislosti s jarní pohodovou atmosférou, ale i neshody týkající se dalších plánů v následujících měsících či letech.

Témata: Lidé | Vědci | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jste nemocní a možná o tom ani nevíte. Jaké problémy může u lidí vyvolat…

23.07.2018 16:42 Aktualizováno Někteří lidé mají problém přiznat si právo vynaložit vlastní peníze na to, aby si udělali radost.…

Co by se stalo, kdyby lidstvo pokácelo všechny stromy a lesy?

23.07.2018 14:58 Za posledních 25 let lidé zcela zničili desetinu netknuté přírody. Podle serveru The Guardian to…

První počítač na světě? Dva tisíce let starý stroj nenechává vědce spát

23.07.2018 08:51 Aktualizováno Dějiny počítačů se podle inženýrů a odborníků na techniku začaly psát po druhé světové válce,…

V Británii začalo Velké počítání motýlů, loňské výsledky byly alarmující

23.07.2018 07:41 Londýn - V Británii o víkendu začalo Velké počítání motýlů. Vědci upozorňují, že motýli reagují…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama