Bolí vás hlava? Jsou vás desítky milionů, a ekonomika kvůli tomu přichází o miliardy

Bolest hlavy je utrpením nejen pro nás, ale i pro vládu. Podle serveru The Times ztratí jen Spojené království každý rok tři miliardy následkem toho, že jsou zaměstnanci doma právě s tímto problémem. Přečtěte si, čím vším se dá bolest hlavy vyvolat, ale také potlačit.

Přidejte svůj názor

Nemoc, bolest, ilustrační foto

Doktorka Carole Hungerfordová říká: „Bolest hlavy je epidemií 21. století. Každý den mi do ordinace přijde minimálně jeden pacient s tím, že trpí chronickou bolestí hlavy." Doktorka Hungerfordová se tímto onemocněním zabývá více než 20 let a je také autorkou knihy s příhodným názvem „Bolest hlavy."

Doktorka Hungerfordová tvrdí, že hlavní příčinou častých bolestí hlav je stres, a to především ten pracovní. Obrovské množství lidí se v dnešních dnech přepíná jen proto, aby si svou práci udrželi.

Jsou ale i jiné faktory, které mohou způsobit bolesti hlavy. Patří mezi ně alkohol a kofein, různé alergické reakce například na potravinářské přísady (nejčastěji na glutamát), intenzivně svítící žárovky a dokonce i vrzání zuby v čase, kdy spíme.

Bolest hlavy nám podle doktorky Hungerfordové může způsobit dokonce i vůně parfému nebo osvěžovače vzduchu. Do těchto vůni se totiž kvůli délce trvání a intenzitě často přidávají různé chemické přísady jako je například formaldehyd, a ty potom působí na náš mozek.

Jak se tedy můžeme bránit? Podle doktorky Hungerfordové existuje více způsobů, mezi ty nejdůležitější prevence však patří konzumace dostatečného množství vody. Dále bychom si do bytu měli pořídit LED žárovky, cvičit jógu nebo jakýkoliv druh meditace, často odpočívat a občas si nechat promasírovat krk.

Je třeba být obezřetní při užívání prášků proti bolesti hlavy. Pokud to s mini přeženete, můžete si bolest opět vyvolat nebo zhoršit. Lidé totiž podle lékařů většinou nevědí, že velké množství přípravků proti bolesti samotnou bolest vyvolá. Pokud už si lék chtějí vzít, měli by se podle ní naučit lépe rozpoznávat různé bolesti a podle toho se pak nasadí správná léčba. To se týká zejména bolestí hlavy, u kterých hrozí vyvolání migrény.

Podle statistik trpí jen v Anglii častou bolestí hlavy 10 milionů lidí a dohromady kvůli nim stráví doma 25 milionů pracovních dní. Vědci ale tvrdí, že až půl milionu žen a zhruba 100 tisíc můžu trpí bolestí hlavy, která je způsobena právě nadužíváním léků proti ní.

Témata: nemoc | Vědci | Lidé | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prachová bouře už běsní na celém Marsu, závoj "tau" přesáhl 10. stupeň

21.06.2018 16:10 Mys Canaveral - Prachová bouře na Marsu už zasáhla celou rudou planetu. Nevlídné podmínky před více…

Sebrali vám lékaři krční mandle? Vědci pro vás mají velmi špatné zprávy

21.06.2018 10:43 Melbourne - Vědecké výzkumy v Dánsku zjistily, že odstranění krčních či nosních mandlí nenese žádné…

Rotace Země se zpomaluje. Až se zastaví úplně, vypukne apokalypsa

21.06.2018 06:45 New York - Všechny planety ve vesmíru mají jedno společné. Bez ohledu na svou velikost, povrch a…

Nad Českem prosvištěl další bolid, úlomky mohly zůstat na Karlovarsku

20.06.2018 12:49 Karlovy Vary - Jasný bolid mohli Češi letos pozorovat už potřetí. Na obloze se naposledy objevil v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama