Země tento měsíc ustála jeden vesmírný "otřes". Teď se na nás řítí další

Letošní prosinec by měl být podle vědců bohatý na tzv. magnetické bouře. Jednu jsme už přečkali, nyní nás čekají dvě další. Co tyto jevy způsobuje? Jaký vliv mají na člověka? A mohou ohrozit jeho zdraví? Odpovědi přinesla ukrajinská televizní stanice 1+1.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Slunce

Jev známý jako magnetická nebo geomagnetická bouře je způsobený slunečními erupcemi. V takovém případě Slunce vystřeluje miliony částic vstříc vesmírnému prostoru. Tyto částice mohou narušit magnetosféru Země, proto magnetická bouře.

Tyto bouře nejsou příliš častým jevem, proto je zajímavé, že v prosinci tohoto roku napočítáme dohromady tři. Jednu z nich jsme už přečkali, trvala čtyři dny, ale příliš silná nebyla. To samé se dá říci i o bouři, která udeří dnes. Ta by měla trvat až do středy.

Nejhorší magnetická bouře k nám však dorazí v pondělí 18. prosince. Bude sice nejkratší (trvat by podle vědců měla jen jeden den), ale zato nejnebezpečnější. Podle vědců může mít dopad i na lidské zdraví.

Lékaři varují, že kromě zdraví bude mít magnetická bouře dopad i na naši náladu. Proto radí dodržovat klasický denní režim - chodit včas spát a pravidelně jíst. Podle odborníků bychom se měli v tento den vyvarovat pálivých jídel, alkoholu a sladkostí.

Odložit bychom měli také sportovní aktivity, vhodné bude jen nějaké jednoduché cvičení. V tento den bychom se také neměli stýkat s nepříjemnými lidmi nebo s těmi, které nemáme rádi. Stejně tak bychom se měli vyvarovat jakýchkoli konfliktů. Mohlo by to mít velký vliv na naši duševní pohodu.

Kromě těchto rizik bychom si však magnetické bouře neměli všimnout.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Supervulkán se probouzí? S Yellowstonským parkem se děje něco vážného

19.07.2018 23:17 Aktualizováno Vědci bedlivě sledují dění nedaleko amerického národního parku Yellowstone. Strážci v nedalekém…

Můžeme na veřejných toaletách chytit nepříjemné choroby?

19.07.2018 22:22 Aktualizováno Použití veřejných toalet patří mezi noční můry mnohých z nás. Většina lidí si totiž představuje…

Neviditelný plášť? Vědci vysvětlili tento fenomén

19.07.2018 10:06 New York - Časopis Journal of Personality and Social Psychology v roce 2016 ve svém článku se…

Tajemství potápěčů odhaleno: Jak dokáží vydržet bez kyslíku až 20 minut?

19.07.2018 09:43 Kyslík je pro živé tvory tou nejdůležitější věcí na světě. Lidé bez něj po pár minutách umírají, a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama