Byl život na Marsu zničen jadernými zbraněmi? Na rudé planetě se mohl odehrát nukleární masakr

Život na Marsu vyhladili mimozemšťané s jadernými a plazmovými zbraněmi, to tvrdí fyzik a odborník na pohon, doktor John Brandenburg. Také varuje, že by se podobný útok mohl odehrát i na Zemi.

Přidejte svůj názor 38 komentářů

Mars alias

Brandenburg došel ve své práci k závěru, že na Marsu proběhly dva masivní jaderné útoky na dvě civilizace nazvané „Cydonians" a „Utopians". Tyto civilizace měly údajně být technologicky na úrovní starověkého Egypta, když na ně zaútočili mimozemšťané.

Vědec se domnívá, že vysoké hodnoty xenonu, uranu a thoria na Marsu jsou důsledkem atomového výbuchu. „Analýza snímků z průzkumných sond navíc odhaluje četné archeologické artefakty,“ je přesvědčen Brandenburg.

Červená barva Marsu prý dokazuje, že na jeho povrchu vybouchlo několik atomových bomb. Nedávno se totiž ukázalo, že je v atmosféře Marsu velká koncentrace xenonu-129, která byla zachycena i na Zemi, a to vždy po nukleárním útoku nebo katastrofě. Největší množství xenonu-129 bylo na Zemi naměřeno po černobylské katastrofě v roce 1986.

Někteří vědci sice podporují Brandenburgovou teorií o zničení života na Marsu nukleárními výbuchy, s tím, že na Mars zaútočili mimozemšťané, ale už většina nesouhlasí, informoval deník International Bussines Times.

John Brandenburg je bývalý poradce pro vesmírnou protiraketovou obranu a vývoj vesmírných zbraní. V současné době zkoumá nové technologie, které by mohly být použity na oběžné dráze. Svou teorii chce podrobně vysvětlit ve své nové knize Smrt na Marsu: Meziplanetární nukleární masakr.

Vstupte do diskuze (38)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci objevili dva tisíce let staré zvířecí kosti, které je překvapily

25.06.2018 15:23 Archeologické pozůstatky vědci objevili v Číně. Objevené zvířecí kosti patří do biologické čeledě…

Nový šílený trend? Na sociálních sítích koluje neuvěřitelná rada, jak…

25.06.2018 14:18 Lidé jsou schopni sníst a vypít téměř cokoliv. Před nedávnem se po internetu šířila výzva „Tide Pod…

"Černá smrt" kosila Evropu. Proč se Čechám téměř vyhnula?

25.06.2018 07:00 Morové rány si vybíraly milionové oběti na životech po celý středověk. Pro největší morovou…

Zázračná látka, která prodlužuje život? Vědci ji našli, neuvěříte, v čem…

24.06.2018 21:54 Aktualizováno Austin - Říká se, že milování zlepšuje zdraví člověka. Stejně tak i zdravé potraviny. Obojí má ale…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama