Vědci zjistili zajímavou věc. Energy drinky mužům nic moc nedělají. Na ženy ale působí úplně jinak

Ačkoliv reklamy na energetické nápoje bývají mnohdy mířeny spíše na mužskou část populace, ve velké míře je pijí i dívky a ženy. Některé tím dokonce nahrazují jídlo. Jenže podle studie si tím mohou způsobit vážné zdravotní problémy. Vše může skončit i smrtí.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Předběžné výsledky studie týmu z univerzity v australském Melbourne děsí. Vědci přišli na to, že energetické nápoje mohou ženám a především dívkám vážně poškodit zdraví, nebo je dokonce i zabít. Může za to velký obsah kofeinu v těchto nápojích.

Spousta dívek, které nejsou spokojené se svou postavou, chce hubnout. Omezují jídlo. A pijí právě energetické nápoje. Proč? Protože obsahují velké množství kofeinu. Právě kofein potlačuje chuť k jídlu, upozorňuje britský Daily Mail.

"Tato skupina, která už má problémy s příjmem potravy, pije energetické nápoje na prázdný žaludek. Kofein v nich obsažený může ještě problémy zhoršit," říká Peter Miller z melbournské univerzity. "Mohou mít střevní nebo žaludeční problémy, stavy úzkosti či srdeční problémy. Vše může skončit smrtí," dodává.

Studie také zjistila, že mnoho dívek pije nápoje bez cukru místo jídla. Díky kofeinu si tak zvyšují energii, kteří ostatní získávají právě z jídla. Ze studie také vyplývá, že průměrný věk prvního užití energetického nápoje je jen 10 let. Přestože na plechovkách nápojů je upozornění, že nejsou vhodné pro děti.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci objevili dva tisíce let staré zvířecí kosti, které je překvapily

25.06.2018 15:23 Archeologické pozůstatky vědci objevili v Číně. Objevené zvířecí kosti patří do biologické čeledě…

Nový šílený trend? Na sociálních sítích koluje neuvěřitelná rada, jak…

25.06.2018 14:18 Lidé jsou schopni sníst a vypít téměř cokoliv. Před nedávnem se po internetu šířila výzva „Tide Pod…

"Černá smrt" kosila Evropu. Proč se Čechám téměř vyhnula?

25.06.2018 07:00 Morové rány si vybíraly milionové oběti na životech po celý středověk. Pro největší morovou…

Zázračná látka, která prodlužuje život? Vědci ji našli, neuvěříte, v čem…

24.06.2018 21:54 Aktualizováno Austin - Říká se, že milování zlepšuje zdraví člověka. Stejně tak i zdravé potraviny. Obojí má ale…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama