Největší hrozba pro naše zuby? Zapomeňte na kávu, existuje ještě horší věc

Káva sice může povzbudit tělo, zároveň ale rozhodně neprospívá našim zubům. Oblíbený nápoj nám v ústech dokáže udělat pořádnou paseku. Pokud ale ve snaze udržet si zářivý bílý úsměv sáhnete raději po čaji, bude to ještě horší, varují zubaři pro server The Independent.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

čaj

O tom, že káva nepříjemně barví naše zuby, se mluví už dlouho. Skvrny od kávy na zubech jsou dokonce vytrvalejší než skvrny od tabáku. Navíc zuby se skvrnami od kávy jsou obvykle lepivější a přitahují tak částečky jídla a bakterie. Myslíte si, že vhodnější tedy bude pít čaj?

To ani náhodou, varují zubaři. Podle experta Jordana Kirka není problémem jen černý čaj - všechny druhy čajů totiž podle něj mohou způsobit zbarvení vašich zubů. „Zubní sklovina je přirozeně porézní a může absorbovat taniny v čaji, což vede k nepříjemnému hnědému zbarvení zubů," řekl.

Třísloviny (taniny) jsou rostlinné polyfenoly trpké, svíravé či hořké chuti, které sráží proteiny. Objevují se nejen v čaji, ale i ve víně – především červeném, nebo v některých druzích ovoce.

Čaj obsahuje hned několik sloučenin, o kterých je známo, že barví zuby. Patří sem i theaflaviny či thearubiginy. Čím silnější čaj je, tím více tyto látky barví zuby. Theaflaviny a karubiginy jsou složkami taninu, látky, která se také používá v procesu opalování kůže.

Zelený čaj obsahuje nejvyšší množství taninů, říká Victor R Preedy, autor knihy Čaje ve zdravotnictví a prevenci nemocí. Některé taniny jsou antioxidanty a tak údajně pomáhají snížit riziko onemocnění srdce a rakoviny. Velké množství kyseliny tříslové může způsobit podráždění žaludku a poškození jater, experti ale zjistili, že čaje - zelené i černé, obsahují třísloviny, nikoli kyselinu tříslovou.

Kirk také vysvětluje, že vysoká úroveň taninů vytváří plak na vašich zubech, což může vést k tomu, že se zuby obarví dožluta.

Témata: čaj | káva | zubaři | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Revoluce v potravinářství? Vědci chtějí stříkat čárové kódy na maso

15.08.2018 07:58 Londýn - Čárové kódy by v budoucnu musely být pouze na obalech potravin. Vědci hledají způsob, jak…

Nemocniční dezinfekce jsou k ničemu? Vědci varují před problémy, které…

14.08.2018 15:38 Ten zápach dezinfekce, který se šíří po každé nemocnici, všichni dobře znáte. Možná už ale nevíte,…

"A přece se točí." Jak opravdu to bylo se slavnou větou Galileo Galilea?

14.08.2018 15:33 Aktualizováno Církevní dějiny jsou doprovázeny nejrůznějšími konflikty – ať už šlo o vymezování kompetencí se…

Kongo zahájilo experimentální léčbu eboly. Vědci vzali smrtícímu viru…

14.08.2018 14:34 Kinshasa - Nové případy eboly se v provincii Severní Kivu v Kongu objevily na začátku srpna a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama