Jak se připravuje státní návštěva na nejvyšší úrovni? Svou roli hrají květiny i křesla

Washington - O politickém rozměru návštěvy francouzského prezidenta Marcona v USA již bylo napsáno mnohé. Včera večer proběhla ve Washingtonu ale také oficiální státní večeře, na níž Macrona a jeho ženu hostil prezident Donald Trump a americká první dáma. Večeře má ale kromě ryze praktické funkce i silný symbolický význam. Vše od květin až po talíře hraje svoji roli.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bílý dům, Washington D.C., USA

Pozadí těchto důležitých státních ceremoniálů odhalila pro televizi Fox expertka na stylistiku Laura Dowling. Ta působila jako hlavní floristka Bílého domu v éře Baracka Obamy. Podle ní už samotná barevné kompozice při uvítání prvního páru Francie vzdávala hold čestným hostům. Kombinace červené, modré a bílé odkazovala k francouzským národním barvám.

Symbolická byla i volba křesel, jež měli prezident Macron a jeho žena k dispozici. Jednalo se o starožitná modře čalouněná křesla z 18. století, jež byla navržena a vyrobena ve Francii a do Bílého domu je nakoupil prezident James Monroe.

Francie a USA spolu také v minulosti stály boku po boku v mnoha válečných konfliktech, včetně amerického boje za nezávislost v 18. století nebo třeba obou světových válek. Ke společnému válečnému úsilí odkazovaly květiny, jež bývají ve francouzské a americké tradici častým symbolem padlých vojáků.


Svoji roli hrálo i nádobí. Jeho volbou americká první dáma Melania Trumpová vzdávala hold svým předchůdkyním Hillary Clintonové a Lauře Bushové, vybraný servis totiž pocházel z jejich sbírek.

Rovněž květinová výzdoba hlavní haly Bílého domu nebyla zvolena náhodně. Květy Sakury jež prostor zdobily nejsou totiž jen symbolem Bílého domu, nýbrž odkazují i k pařížským Tuilerijským zahradám, jež se nachází nedaleko sídla francouzského prezidenta.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Revoluce v potravinářství? Vědci chtějí stříkat čárové kódy na maso

15.08.2018 07:58 Londýn - Čárové kódy by v budoucnu musely být pouze na obalech potravin. Vědci hledají způsob, jak…

Nemocniční dezinfekce jsou k ničemu? Vědci varují před problémy, které…

14.08.2018 15:38 Ten zápach dezinfekce, který se šíří po každé nemocnici, všichni dobře znáte. Možná už ale nevíte,…

"A přece se točí." Jak opravdu to bylo se slavnou větou Galileo Galilea?

14.08.2018 15:33 Aktualizováno Církevní dějiny jsou doprovázeny nejrůznějšími konflikty – ať už šlo o vymezování kompetencí se…

Kongo zahájilo experimentální léčbu eboly. Vědci vzali smrtícímu viru…

14.08.2018 14:34 Kinshasa - Nové případy eboly se v provincii Severní Kivu v Kongu objevily na začátku srpna a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama