Gravitace neexistuje a Země je kosočtverec? Světem se šíří podivná zpráva a lidé jí skutečně věří

Starověcí Řekové se domnívali, že Země je placatá - to bylo před více než 2000 lety. Portugalský mořeplavec Ferdinando Magalhães přinesl důkaz o kulatosti Země, když ve službách španělského krále Karla V. v 16. století obeplul poprvé celou zeměkouli. Jenže dnes opět sílí hlasy, které se domnívají, že je Země plochá. A prý o tom mají důkazy.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

gravitace

Poslední dobou rychle přibývá lidí, kteří věří, že Země je placatá. Za minulé dva roky se jejich počet podle časopisu The Economist ztrojnásobil a širokou základnu má toto hnutí hlavně ve Spojených státech amerických. Daří se mu také ve Velké Británii, kde se teď dokonce konala třídenní konference takzvaných Flat Eartherů, kteří zpochybňují, že je naše planeta kulatá.

Asi 200 Flat Eartherů se podle deníku The Telegraph sešlo v Birminghamu. Mezi nimi byl i mluvčí skupiny David Marsh, který odhalil svůj průkopnický objev - podle něj gravitace neexistuje. A prý to může dokázat. 

"Můj výzkum ničí kosmologii velkého třesku. Podporuje myšlenku, že gravitace neexistuje a jedinou pravou silou přírody je elektromagnetismus," tvrdí Marsh. Ke získání svých "převratných" důkazů použil fotoaparát Nikon a mobilní aplikaci. 

Marsh prováděl vědecké "experimenty" ve své zahradě, pomocí výše zmíněné aplikace sledovat pohyb měsíce po obloze. To je podle jeho slov vše, co bylo potřeba, aby vyvrátil roky vědeckého výzkumu a uznávaná pravidla planetárního pohybu.

Darren Nesbit, další známý zástupce těch, kteří věří, že je Země plochá, také vysvětlil, jak je možné, že lidé zatím nepřepadli přes okraj nebo nedošli na "konec světa". "Víme, že dochází k neustálému cestování východ-západ," řekl Nesbit. "Nikdo nikdy neprojel nebo neprošel fyzickou hranicí."

Nesbit také tvrdí, že Země je opřena o pilíře a tvarována jako kosočtverec, kdy severníma jižní pól leží v opačných rozích. "Neříkám, že takhle to určitě je, ale myslím, že je to hodnověrný model," dodal.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Revoluce v potravinářství? Vědci chtějí stříkat čárové kódy na maso

15.08.2018 07:58 Londýn - Čárové kódy by v budoucnu musely být pouze na obalech potravin. Vědci hledají způsob, jak…

Nemocniční dezinfekce jsou k ničemu? Vědci varují před problémy, které…

14.08.2018 15:38 Ten zápach dezinfekce, který se šíří po každé nemocnici, všichni dobře znáte. Možná už ale nevíte,…

"A přece se točí." Jak opravdu to bylo se slavnou větou Galileo Galilea?

14.08.2018 15:33 Aktualizováno Církevní dějiny jsou doprovázeny nejrůznějšími konflikty – ať už šlo o vymezování kompetencí se…

Kongo zahájilo experimentální léčbu eboly. Vědci vzali smrtícímu viru…

14.08.2018 14:34 Kinshasa - Nové případy eboly se v provincii Severní Kivu v Kongu objevily na začátku srpna a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama