Lze masového vraha poznat podle profese? Ano, tvrdí vědci. Na koho si dát pozor?

Většina z nás je naštěstí zná jen z filmů nebo knih. Řeč je o sériových vrazích. Někteří si možná vzpomenou na legendárního Jacka Rozparovače nebo ďábelského krejčího Buffalo Billa.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Masoví vrazi

Sérioví vrazi patří mezi nejobávanější zločince. Tito sadističtí psychopati ale často dokáží působit dojmem normálních, zákona dbalých občanů. Jejich chladnokrevnost je tudíž velmi nebezpečná. Existuje ale způsob jak je odhalit dříve, než bude pozdě?

Kanadský spisovatel a kriminolog Michael Arntfield nedávno sepsal svou novou knihu, jež se právě na sériové vrahy zaměřuje. Připomíná v ní známý fakt, že sérioví vrazi často navenek působí zcela normálně a mezi jednotlivým vraždami chodí do zaměstnání jako kdokoliv z nás.

Autor se proto rozhodl projít spoustu záznamů a dokumentů aby zjistil, která zaměstnání masového vrahy přitahují. Někteří z nich přitom prošli více profesí. Například známý vrah z Golden State byl dokonce policistou a po jistou dobu pracoval i v armádě.

V kterých profesích se tedy podle Arntfieldových zjištění pohybovalo nejvíce masových vrahů? Na seznamu se objevuje například letecký mechanik, švec nebo čalouník autopotahů. Pozor byste si měli dát i zahradníky nebo řidiče kamiónů.

Někteří masoví vrazi pracovali také jako obsluha benzínové pumpy a nebo se živili jako hoteloví portýři. Výjimkou ale nejsou ani již zmínění policisté a vojáci. Arntfield v rozhovoru pro web IFLScience tvrdí, že vztah mezi masovými vrahy a těmito profesemi je jasně patrný.

Co je ale k těmto povoláním tolik přitahuje? Podle autora knihy je to kombinace moci a relativní volnosti, které tyto profese poskytují. Někteří psychicky narušení vrazi mohou ve zmíněných povoláních najít i sexuální uspokojení.

"Mechanofílie (stav kdy dotyčný vidí automobily, motory a další stroje jako sexuální objekty) úzce souvisí například s nekfrofilií. Nekrofilní vrah si tak bude hledat práci jako mechanik, protože ho taková práce bude uspokojovat i sexuálně." říká Arntfield.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Revoluce v potravinářství? Vědci chtějí stříkat čárové kódy na maso

15.08.2018 07:58 Londýn - Čárové kódy by v budoucnu musely být pouze na obalech potravin. Vědci hledají způsob, jak…

Nemocniční dezinfekce jsou k ničemu? Vědci varují před problémy, které…

14.08.2018 15:38 Ten zápach dezinfekce, který se šíří po každé nemocnici, všichni dobře znáte. Možná už ale nevíte,…

"A přece se točí." Jak opravdu to bylo se slavnou větou Galileo Galilea?

14.08.2018 15:33 Aktualizováno Církevní dějiny jsou doprovázeny nejrůznějšími konflikty – ať už šlo o vymezování kompetencí se…

Kongo zahájilo experimentální léčbu eboly. Vědci vzali smrtícímu viru…

14.08.2018 14:34 Kinshasa - Nové případy eboly se v provincii Severní Kivu v Kongu objevily na začátku srpna a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama