Může vakcína proti papilomavirům lidem poškodit mozek?

Antverpy - Týmu belgických vědců z univerzity v Antverpách se podařilo po létech vyvrátit mýtus, podle kterého mohla vakcína HPV používaná proti papilomavirům, způsobit poškození mozku, informuje web sciencealert.

Přidejte svůj názor

Očkování je bolestivé, na cestě jsou ale nové možnosti

Studie, která vyšla v roce 2016 celý poočkovací syndrom, který měl následovat po použití vakcíny HPV, nazvala jako HANS, HPV vaccination associated neuro-immunopathetic syndrome tedy volně přeložen do češtiny neuro-imunitní syndrom spojený s použitím vakcíny HPV.

Ženy po použití vakcíny proti papilomaviru měly pociťovat bolest hlavy, únavu, ztrátu koncentrace a intenzivní bolesti různých částí těla.

Škodlivost očkování dokázali autoři studie tak, že myším vstříkli tisícinásobnou dávku vakcíny, než dostane při očkování člověk. To samozřejmě vedlo k naprosto nesmyslným výsledkům.  

Na základě této studie, japonská vláda v roce 2016 zastavila podporu celému očkovacímu programu proti papilomaviru.

I přestože, byly vypracované studie, které smetly veškeré pochybnosti o očkování HPV ze stolu, japonská vláda dosud podporu očkování neobnovila.   

Vědci z antverpské univerzity všechny pokusy z původní studie zopakovali znovu. Zjistili, že tvrzení z nich vyvozená jsou nejen zcela milná, ale i samotné pokusy jsou naprosto pseudovědecké a nic nedokazující.

Jeden s diskutujících pod zveřejněnou zprávou belgických vědců prohlásil: „Pseudověda a antivakcionáři opět dostali na frak. Škoda, že u nich jsou všechny argumenty k ničemu. Jejich víra je jak náboženství. Nic ji nezvyklá.  Je mi především líto mladých děvčat, které onemocní kvůli podobnému tmářství.“

Papillomaviry způsobují celou řadu chorob od bradavic po rakovinu děložního čípku. Právě vakcína HPV může vzniku rakoviny čípku zabránit. Od jejího zavedení rakoviny děložního čípku významně ubylo.   

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Revoluce v potravinářství? Vědci chtějí stříkat čárové kódy na maso

15.08.2018 07:58 Londýn - Čárové kódy by v budoucnu musely být pouze na obalech potravin. Vědci hledají způsob, jak…

Nemocniční dezinfekce jsou k ničemu? Vědci varují před problémy, které…

14.08.2018 15:38 Ten zápach dezinfekce, který se šíří po každé nemocnici, všichni dobře znáte. Možná už ale nevíte,…

"A přece se točí." Jak opravdu to bylo se slavnou větou Galileo Galilea?

14.08.2018 15:33 Aktualizováno Církevní dějiny jsou doprovázeny nejrůznějšími konflikty – ať už šlo o vymezování kompetencí se…

Kongo zahájilo experimentální léčbu eboly. Vědci vzali smrtícímu viru…

14.08.2018 14:34 Kinshasa - Nové případy eboly se v provincii Severní Kivu v Kongu objevily na začátku srpna a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama