Síla negativních myšlenek může způsobovat stres na celý den, říká nová studie

Pensylvánie - Probuzení se se špatnou náladou může ovlivnit celý následující den – tvrdí nová studie z Pensylvánské státní univerzity. Pokud jste se probudili s myšlenkou, že tento den bude špatný, váš den vám skutečně nepřinese nic pozitivního. Myšlenky jsou reálné a mají velkou sílu.

Přidejte svůj názor

Špatná nálada může zkazit celý den

Časopis Journal of Gerontology uvádí, že Studie zkoumala chování 240 dospělých jedinců. Výsledky prokázaly, že prožívání stresu po ranním probuzení ovlivňuje naši krátkodobou paměť, která reprezentuje vědomou část lidského vědomí.

Paměť dlouhodobá není například vědomá a člověk si ji uchovává v pasivním nevědomí. Krátkodobá paměť nám umožňuje například dokončit nějaké úkoly nebo dopsat seznam nákupů, zatímco dlouhodobá ukládá důležité zkušenosti (například poznatky nutné k vykonávaní nějaké činnosti).

Krátkodobá paměť kromě toho reprezentuje naše city a emoce, které člověk v konkrétní moment cítí. Studie také uvádí, že stresová myšlenka nemusí být založená na žádném reálném podnětu. Tím pádem člověk sám rozhoduje o tom, jestli jeho den bude pozitivní nebo nikoli, záleží pouze na tom, s jakou náladou se probudíte.

Většina z laboratorních experimentů prokázalo, že negativní předpovědi mohou ovlivnit schopnost mozku přijímat rozhodnutí, udržovat pozornost či uchovávat další nové informace.

Negativním myšlenkám se můžete vyhnout například pomocí speciální mobilní aplikace. Mobil vám každé ráno bude připomínat, že musíte udělat několik dechových relaxačních cvičení, uklidnit se a začít den s čistými myšlenkami. 

 Síla, kterou mají lidské myšlenky ovlivňuje následnou aktivitu člověka. Tento výzkum dokazuje to, že stresy nejsou vždy závislé na vnějších podmínkách ale spíše na lidském vědomí.  

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejhrozivější dinosaurus v historii: Stroj na zabíjení strčil do kapsy i…

17.07.2018 12:14 Aktualizováno Říká se, že největším a nejstrašnějším tvorem, který kdy chodil po Zemi, byl Tyrannosaurus Rex. K…

Záhada turínského plátna? Polovina stop krve je podvrh, ukázala nová…

16.07.2018 16:47 Turín - Nová forenzní analýza ukázala, že nejméně polovina stop krve na turínském plátně, které dle…

Klimatizace začnou zabíjet ve velkém. Lidstvo bojuje s vedrem tou nejhorší…

16.07.2018 12:42 Klimatizace jsou pro mnoho lidí nepostradatelným pomocníkem pro přežití léta. Zatímco v Česku není…

Nález nevyčíslitelné hodnoty? Archeologové vykopali nejstarší kopii…

16.07.2018 11:49 V sutinách starobylého řeckého chrámu archeologové objevili nejstarší fyzickou kopii jednoho z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Tech+

reklama
reklama